Wyprawiamy wesele – o czym nie zapomnieć?

Dodano: 2014-01-08 00:00:00
Wyświetleń: 2218
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 3)

Organizując przyjęcie weselne musimy być przyszykowani na gigantyczne wydatki sięgające łącznie rzędu nawet i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Opłacić trzeba bowiem wszystko – począwszy od miejsca, do którego zaprosimy naszych gości, przez obsługę, a skończywszy na posiłkach, jakie będą nam serwowane w tym niesamowitym dniu naszego życia oraz eleganckich kreacjach mających podkreślić powagę okoliczności. Dziś jednakże mało kto decyduje się na to, aby zabrać się za samodzielne wyprawianie tak dużej imprezy. Obecnie istnieje cała masa rozmaitych ośrodków, które zajmują się tego rodzaju przygotowaniami bezpośrednio za parę młodą.

Zacznij od najważniejszego

Przejęta narzeczona, mająca już wkrótce stanąć na ślubnym kobiercu pierwsze, co robi po ustaleniu daty wydarzenia, to przeglądanie katalogów z sukienkami. Rzecz jasna jest to bardzo ważne, ale z pewnością nie najistotniejsze. Na wstępie warto byłoby się bowiem zainteresować zwłaszcza wyborem odpowiedniej sali weselnej, która pomieści wszystkich członków obu rodzin, znajomych oraz przyjaciół. Miejsce, na jakie się decydujemy nie może być jednakże pospolite, zaś warto, aby było ładnie udekorowane i schludne tak, aby przybyłym na przyjęcie gościom było po prostu miło. By czuli się oni mniej skrępowani, zadbajmy także o stosowną przestrzeń, którą zebrani będą mieli do wykorzystania. Sprawmy, aby każdy gość, zjawiający się w tym pięknym dniu wraz z nami, czuł się swobodnie. W tym zakresie spore znaczenie ma natomiast przede wszystkim pomieszczenie, w którym odbywa się nasze wesele. Nie może być ono zbyt obszerne tak, aby wszyscy zgromadzeni mieli jednak ze sobą jakiś kontakt, ale także nie są wskazane szczególnie ciasnawe wnętrza, zmuszające przybyłych do niewygodnego „ciśnięcia się” w gronie osób im nieznanych, które widzą na oczy po raz pierwszy w życiu. Optymalna jest zatem taka sala weselna, która przeznaczona jest na około 20 osób więcej niż liczy to lista naszych gości. Wówczas mamy pewność, że nikt nie będzie czuł się niewygodnie czy nieswojo.

Kilka spraw za jednym zamachem

Kiedy decydujemy się na wybór sali weselnej w renomowanej placówce specjalizującej się w wyprawianiu przyjęć okazjonalnych na spore grupy gości, oszczędzamy czas i fatygę, jakie potrzebne są na załatwienie wielu innych kwestii takich jak przykładowo menu. Profesjonalne domy weselne czy obiekty hotelowe stawiają zwłaszcza na kompleksowość działania, co sprawia, że w zasadzie w pakiecie wraz z pomieszczeniem, do którego zaprosimy naszych najbliższych otrzymamy również i wyszukane zestawy dań, przekąski, które będą dostępne przez całą imprezą, napoje, a także owoce, ciasta i tort. Nie jesteśmy więc zmuszeni do tego, aby samodzielnie organizować dodatkowo catering czy też sterczeć w kuchni kilka dni na przód, przygotowując potrawy na własną rękę. Poza ogromną wygodą, jaka z tym aspektem się wiąże, równie ważne są tu także finanse, a mianowicie dzięki temu, że wszystko, co istotne załatwimy w jednym, konkretnym miejscu cieszącym się pozytywnymi rekomendacjami wśród klientów, którzy mieli już okazję z jego usług korzystać, nie tracimy środków pieniężnych na marne. Jest to również szansa na to, aby zaoszczędzić i to niekiedy całkiem sporo. Nie ma potrzeby kompletowania składników potrzebnych na przyrządzenie wyrafinowanego menu, wędrowania od sklepu do sklepu czy eksperymentowania ze smakami. Wszystkim zajmuje się za nas najlepszej klasy załoga składająca się z doświadczonych organizatorów, dekoratorów oraz kucharzy, kelnerów i barmanów.

Nie przesadzaj

Kiedy wybierasz wysokiej renomy restaurację, w której odbędzie się Twoje wesele, a wraz z nią narażasz się na ogromnie wysokie koszty konieczne do poniesienia na cel wyprawienia przyjęcia z istną pompą, postaraj się nieco zaoszczędzić na innych elementach. Doskonałym tego przykładem jest chociażby kwestia doboru optymalnego stroju. Każda panna młoda chce w tym szczególnym dniu prezentować się oryginalnie, najpiękniej jak się da i bardzo stylowo tak, aby olśnić wszystkich zebranych na czele ze swym ukochanym wybrankiem. By jednakże wybić się z tłumu i oczarować zgromadzonych niekoniecznie trzeba wydawać kupę pieniędzy na wyszukaną kreację. Ładne nie zawsze oznacza bowiem horrendalnie drogie. Wystarczy chociażby zwrócić uwagę na szeroko dziś prosperujące rozliczne wypożyczalnie sukien ślubnych, które proponują wspaniałe wyroby z dziedziny mody wizytowej. Poza tym, że w ten sposób redukujemy do minimum środki pieniężne potrzebne na zakup zupełnie nowego stroju, mamy także szansę wybić się na tle pospolitych panien młodych, które stają przed ołtarzem w drogich, lecz wyjątkowo oklepanych fasonem, wzorem czy rodzajem tkaniny kreacjach. Jest to doskonały sposób na unikatowość oraz niepowtarzalność.

Bez rozmachu

Dzień ślubu powinien być dla każdego świętem wyjątkowym, w którym nie chodzi o to, aby się postawić i wywrzeć niesamowite wrażenie na przybyłych na imprezę gościach, ale przede wszystkim o to, by podkreślić powagę i istotność tego wydarzenia. Zorganizujmy zatem swoje wesele zgodnie z naszym charakterem i osobowością, nie szpanując, zaś chcąc uczcić ten szczególny moment po swojemu. Jeżeli nie jesteśmy zatem duszą towarzystwa, nie ma sensu zapraszać kilkaset osób, w tym dalszych znajomych czy kuzynostwo, którego nigdy nie poznaliśmy. Skoncentrujmy się na wręczeniu zaproszenia wyłącznie osobom najbliższym. Poza rodziną warto, aby świętowali z nami także przyjaciele i koledzy, z którymi spotykamy się na co dzień – z uczelni czy pracy. Wówczas czujemy z pewnością o wiele mniejsze zdenerwowanie niż gdybyśmy w tym stresującym momencie mieli być otoczeni ludźmi ledwo co nam znanymi. Umilmy sobie więc ten czas oraz postawmy na swobodę, nieskrępowanie oraz swojski klimat. Nawet, jeżeli zaliczymy jakąś nietaktowną wpadkę czy to w trakcie ceremonii zaślubin, czy też już na przyjęciu, osoby z którymi mamy znakomite relacje nie będą miały nam tego za złe, a my nie będziemy odczuwali zawstydzenia czy zażenowania wynikłą sytuacją. Im mniej gości natomiast, tym mniejsze zapotrzebowanie na przestronną salę weselną, a w rozliczeniu ogólnym wydatki niższego rzędu.

Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd